تماس با ما

تلویزیون خمیده بخریم یا تخت

نمایش: 84
(0 رای)

کمتر از 3 ماه به آغاز سال نو و تعطیلات پر هیجان آن باقی نمانده است. شاید شما هم از آن دسته کسانی باشید که در ایام تعطیلات اکثر وقت خود را به تماشای تلویزیون می پردازند. یا اینکه بخواهید با تلویزیون های سایز بزرگ به انجام بازی های پرهیجان بپردازید. همه اینها مستلزم داشتن یک تلویزیون بسیار باکیفیت است. شاید همین الان نیز در منزل تلویزیون خوبی داشته باشید اما چند سالی از داشتن آن می گذرد و دارید به این فکر می کنید که کم کم وقت تغییر و تحول آن رسیده است. برای همین منظور ما در این پست می خواهیم شرایطی را بررسی کنیم تا به شما در انتخاب یک تلویزیون خوب کمک خواهد کرد. باید انتخابتان به گونه ای باشد که در نهایت محصول بی نظیر را خریداری نمایید.

تلویزیون تخت بخرم یا خمیده

بیشتر ببینید --> تلویزیون بانه

یکی از ویژگی هایی که برای خرید تلویزیون باید مورد بررسی قرار گیرد، خمیده بودن یا تخت بودن آن است. البته که این موضوع به سلیقه خریدار برمیگردد اما باید توجه کنید که ویژگی های موجود در این دو نوع از تلویزیون می تواند متفاوت باشد. شما می توانید با بررسی بیشتر انتخاب بهتری داشته باشید.

تولید کننده های تلویزیون های خمیده بر این معتقدند که اینگونه تلویزیون ها برتری زیادی نسبت به تلویزیون های تخت دارند. اما خریدارن این اعتقاد را ندارند. حال از شما می پرسیم! تلویزیون ها تخت را می پسندید و یا تلویزیون ها خمیده را؟

ظاهر تلویزیون چه در تلویزیون های تخت و چه در تلویزیون های خمیده در اولویت قرار دارد. به دلیل خمیدگی تلویزیون های خمیده فضای اشغالی نسبت به تلویزیون های تخت بیشتر است اما به دلیل داشتن انحنا زیبا تر به نظر می رسند. و همینطور پنل کاربری آنها باریک تر می باشد. همینطور اگر قصد داشته باشید تلویزیون خود را به دیوار وصل کنید، تلویزیون های تخت انتخاب مناسب تری می باشند. در گذشته و در تلویزیون های خمیده امکان اینکه بتوان آنها را بر روی دیوار نصب کرد؛ وجود نداشت.

بیشتر ببینید --> بانه تلویزیون سونی

 تلویزیون

غوطه ور شدن در تصور با اصطلاح Immersiveness یکی دیگر از قابلیت های تلویزیون های خمیده است که به گفته سازندگان آن تجربه خوبی را در اختیار بیننده خواهد گذاشت. تصور عامه بر این است که تلویزیون های خمیده نسبت به تلویزیون های تخت در این زمینه بهتر عمل می کند. یک تلویزیون 60 اینج را در نظر بگیرید که حالت آن خمیده است، حال آن را از حالت خمیده به حالت تخت برگردانید. مسلما صفحه نمایش آن نسبت به تلویزیون 60 اینچ تخت بزرگتر خواهد شد. این فضای اضافه سبب می شود که در فاصله ای برابر، تلویزیون خمیده تصویر بزرگتری را نسبت به تلویزیون 60 اینچ به ما می دهد. هر چند برخی بر این باورند که اختلاف به قدری ناچیز است که نمی توان اسم این را یک مزیت برای تلویزیون های خمیده گذاشت.

بیشتر ببینید --> قیمت تلویزیون منحنی ال جی در بانه

تلویزیون-خمیده-بانه-

یکی از اشکالات تلویزیون های خمیده این است که اگر در حاشیه های تلویزیون برای تماشا کردن آن باشید به دلیل خمیده بودن آن ممکن است تصویر را مناسب در یافت نکنید. این در حالی است که در همان حالت در تلویزیون های تخت مشکلی را حس نخواهید کرد. ایده خمیده بودن تلویزیون ها بر اساس صفحه خمیده ی سینماهای بزرگ گرفته شده است. اما این را در نظر نگرفتند که مشکل دید در حاشیه ها در صفحه نمایش های سینما وجود ندارد، ما در صفحه نمایش های کوچک تر خانگی این مشکل پابرجاست. پس نتیجه میگیریم که انتخاب یک صفحه نمایش بسیار بزرگ در تلویزیون های خمیده می تواند این مشکل را حل و حتی یک مزیت و برتری به حساب آید. در کل می توان نتیجه گرفت که زاویه دید ایده آل در تلویزیون های خمیده کمی کمتر از تلویزیون های تخت است.

بیشتر ببینید --> تلویزیون فیلیپس بانه

تلویزیون-خمیده-بانه

با این حساب شاید ارزش خرج کردن بیش از اندازه برای خرید تلویزیون های خمیده آنقدر ها کار درستی نباشد. با این حال خیل عظیمی از افراد همین که نام تلویزیون های خمیده را می شوند، آن را مساوی با کیفیت برتر می دانند. البته ناگفته نماند که کیفیت تلویزیون های خمیده صرفا ارتباطی به انحنای آن ندارد و اینگونه تلویزیون های از امکانات بسیار خوب دیگری نیز بهره می برند. و در این چند سال برند های مختلفی از تلویزیون های خمیده به بازار عرضه شده است که از تکنولوژی های بسیار خوبی بهره می برند. در هر صورت و با توجه به توضیحات داده شده انتخاب ما برای یک تلویزیون مناسب چیست؟ خمیده بودن صحفه نمایش را ترجیح میدهید و یا تخت بودن آن را؟ نکته ای مهم است که باید به آن در خرید تلویزیون مورد نظر خود دقت کنید.

 در صورتی که برای خرید نیاز به اطلاعات بیشتر دارید به لینک راهنمای خرید تلویزیون مراجعه و یا با پشتیبان های ما تماس بگیرید.با کمال میل برای یک خرید هوشمندانه در کنار شما هستیم.

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*