یخچال دوو (DAEWOO ) ساخت کجاست؟

نمایش: 31
(0 رای)

یخچال دوو (DAEWOO ) ساخت کجاست؟

 

 

تاریخچه ی دوو :

دووو الکترونیکز Daewoo Electronics نام یک شرکت کره ای تولید لوازم خانگی میباشد . این شرکت در سال 1971 تاسیس شده است . شرکت دوو الکترونیکز دارای 64 کارخانه و مراکز تحقیق و توسعه و خدمات فروش در بیش از 40 کشور دنیا میباشد . لازم به ذکر است که بعد از دو شرکت سامسونگ و ال جی ، دوو الکترونیکز ، بزرگترین شرکت الکترونیکی دنیا میباشد .

 یخچال دوو ساخت کجاست؟

 

یخچال دوو :

همونطور که گفتیم ، شرکت دوو جزو 3 شرکت بزرگ تولید کننده لوازم خانگی در دنیاست . شرکت دوو بیشتر انواع لوازم خانگی مثل ساندبار، تلویزیون ال ای دی ، یخچال فریزر ، لباسشویی ، ماکروویو ، اجاق گاز و .... را تولید میکند . این شرکت در تولید هرکدوم از مواردی که گفتیم ید تولایی دارد و در هر زمینه حرفی برای گفتن!

یخچال دوو ساخت کجاست؟ بخش تولید یخچال بانه و فریزر دوو از بخش هایی است که همیشه مورد توجه خریداران و به ویژه خریداران ایرانی قرار گرفته است . یخچال های دوو ویژگی هایی دارند که همیشه خریدار رو به سمت خودشون جذب میکنند . از این دست ویژگی ها میتوان سادگی ، زیبایی ، کارایی ، مصرف کم و اپلیکیشن های خلاقانه و کاربردی رو نام ببریم .

 

 نمایندگی محصولات دوو

لوگوی دوو :

شرکت کره ای دوو الکترونیکز با لوگوی قرمز رنگ به شکل مقابل مفهوم قدرت ، خلاقیت و سادگی را به چشم بینندگان میرساند . در گذشته ، به ویژه در آسیای شرقی ، هروقت میخواستند حرف قدرت بزنند و در پرچمهایشان قدرتشان را به رخ طرف بکشند! از رنگ قرمز استفاده میکردند! مثلا اژدهای سرخ! که از همان قدیم الایام نماد هرچه آدم زورمند :| بوده و هنوز هم هست! ادعای مارا درباره ی رنگ سرخ ثابت میکند.

 راهنمای خرید محصولات دوو

 

فراز و نشیب های اقتصادی :

در هنگام تاسیس این شرکت تقریبا یک روند صعودی پیوسته بدون هیچ افتی در سوددهی و پیشرفت شرکت  ثبت شده . اما این شرکت هم مانند صدها شرکت آسیایی دیگر ، در سال 1999 ، به دنبال بحران اقتصادی 1999 آسیا ، دچار ورشکستگی میشود و سهامش افت شدیدی پیدا میکند . در همین موقع یک شرکت ایرانی با نام گروه توسعه سرمایه گذاری انتخاب ایران ، اقدام به خرید سهام این شرکت به مبلغ کلی 518 میلیون دلار میکند . همزمان با تلاش این شرکت برای خرید سهام دوو ، یک شرکت اروپایی به نام الکترولوکس سوئد نیز رقیب اصلی شرکت انتخاب برای خرید سهام دوو میشود . درنهایت به دلیل تحریم های بین المللی و مشکلات ایجاد شده ، در ژانویه سال 2013 ، سهام دوو توسط شرکت دانگبو ، که یک شرکت بزرگ آسیایی و کره ای است خریداری شد و نام شرکت به دانگبو دوو الکترونیکس تغییر داده شد.

 

 

 

جمع بندی :

یخچال دوو ساخت کجاست؟ خب درباره شرکت دوو به نکات مهمی اشاره کردیم . در جمع بندی با درنظر گرفتن بالا و پایین های این شرکت و ... میبینیم که هنوز شرکت دوو از مطرح ترین برند های موجود در بازار جهانی میباشد . این نشان دهنده قدرت ، تلاش ، خلاقیت و سیاست گذاری های عالی این شرکت است . وقتی شرکتی تا این حد توانسته خودش رو حفظ کند و در این کشمکش ترسنام جان سالم به در ببرد! بنا بر این میتواند شرکتی مورد اعتماد برای خرید باشد .

 

امیدواریم توانسته باشیم به خوبی به سوال فوق پاسخ دهیم .

 ویدئو کلیپی از یخچال دوو مدل DFF530LB

 

نظرات کاربران
(0)
هیچ دیدگاهی وجود ندارد
دیدگاه خود را بنویسید
*
*